Loading...

Znojmo, přírodna, hand made, infra, infrasauna, sauna, infrakabina, kabina, near, kosmetika, přírodní, doplňky stravy, studio, blog, posilování, cvičení, hubnutí, fitness, obchod, eshop, e-shop, protein, doplňky stravy, alternativní medicína, zdraví, lapače snů, orgonit, magické svíčky, hand made, byliny, čaje, oleje, suplementy, detoxikace, dědek kořenář, dedekkorenar, eprv777, jaroslav drábek

0
Loading
Košík je prázdný
Kategorie

Mrkvánek (obličej)

Mrkvánek (obličej)

Přírodní šlehaný "opalovák"

Pokud máte o produkt zájem,
napište nám e-mail na info@prirodna.cz

180 Kč
180

Mrkvánek – přírodní výrobek 30ml

„OPALOVÁK“
 
Složení: mrkvový olej, bambucké máslo, kokosový olej,
přírodní vitamín E, oxid zinečnatý, zlatý mica prášek,
pomerančová a vanilková silice.

 
Používáme pouze přírodní suroviny, které jsou certifikované.
 
Dekorační vonný výrobek – tento výrobek používáte na vlastní zodpovědnost. Více zde
Podle EU Vás nemůžeme nabádat k použití tohoto výrobku, uvádět léčivá tvrzení ani jej doporučit, ale smíme uvést naše zkušenosti a názory:

 
Mrkvánek je nedílnou součástí naší letní opalovací výbavy. My ho používáme na obličej.
Dobře se roztírá i vsakuje. Kombinace olejů přirozeně obsahujících SPF faktor pokožku vyživují, hydratují, pomáhají ke zdravějšímu opálení a spolu se zinkem chrání před UV paprsky.

Mrkvový olej má vysoký obsah vitamínu A a betakarotenu, který pomáhá k zdravému opálení a sjednocuje barvu pleti. Díky němu má také Mrkvánek krásnou žlutou/oranžovou  barvu, ale při roztírání se projeví zároveň i bělící zinek - takže se nemusíte obávat nepřirozeného zabarvení.
Zlatý mica prášek, který se využívá při výrobě přírodní dekorativní kosmetiky, dodává lehce pěkný zlatavý třpyt.
Vitamín E je známý pro svou antioxidační činnost a působí jako konzervant. Hraje klíčovou roli při ochraně kožních buněk a membrán. Tato ochrana se vztahuje i na ochranu před UV zářením, znečišťujících látek a stárnutí. Poskytuje hlubokou hydrataci pro pokožku a zároveň umožňuje kůži dýchat, proto pomáhá snížit výskyt vrásek. Zvláště se doporučuje pro suchou a zralou pleť a po opalování.
Oxid zinečnatý je vyhlášeným pomocníkem pro péči o naši pleť, úspěšně bojuje s kožními neduhy (akné, vyrážka…), používá se na ochranu a regeneraci pokožky. V tomto produktu využíváme jeho další skvělou vlastnost - vytváří na kůži ochranný filtr, který odráží UVA i UVB paprsky. Sedí na kůži, nevpíjí se do ní, ani s ní nijak nereaguje a to ani při vysokých teplotách. Je prokazatelně bezpečný.
 
Bohužel, to samé nejde říct o většině chemických filtrů, které se dávají do komerčních produktů. Spousta látek v nich je na světle a teple nestabilní, způsobují dokonce fototoxicitu a o spoustě dalších jejich účincích se neví nebo vědět nechceme (každopádně se o nich od výrobců nedozvíme).
Komerčně vyráběné krémy fungují hlavně na bází chemického filtru, ten skutečně sám UV paprsky pohlcuje, ale neodráží. Otázkou však je, jestli i uváděné vysoké SPF není falešný údaj a zda je opravdu potřeba?
 
Pomerančová silice je dokonalá letní vůně, která osvěží a zlepší náladu. Spolu s vanilkou, která zjemní a doplní, výsledná vůně připomíná točenou zmrzlinu.

Více o jednotlivých složkách hledejte v Herbáři.

 


 

 
Stav kůže závisí na stavu těla - Je to jednoduché, ale naprosto se to ignoruje. 
Vím už ale, že pokud moje kůže reaguje, viníkem není slunce. Jsem to já a hlavně za to může fakt, že v těle něco není úplně v pořádku.

  
Skladování a trvanlivost: Uchovávám při pokojové teplotě, snažím se chránit před přímým slunečným zářením.

Doporučená minimální trvanlivost je uvedena na výrobku. Zákon uvádí 2-3 měsíce od data výroby, ovšem vyzkoušená trvanlivost je u většiny výrobků minimálně 6 měsíců, jsou-li skladovány v chladu a suchu.


Pzn.: Obaly se mohou lišit od fotografií barvou nebo provedením. Dodáváme v obalech dle skladových zásob.