Loading...

Znojmo, přírodna, hand made, infra, infrasauna, sauna, infrakabina, kabina, near, kosmetika, přírodní, doplňky stravy, studio, blog, posilování, cvičení, hubnutí, fitness, obchod, eshop, e-shop, protein, doplňky stravy, alternativní medicína, zdraví, lapače snů, orgonit, magické svíčky, hand made, byliny, čaje, oleje, suplementy, detoxikace, dědek kořenář, dedekkorenar, eprv777, jaroslav drábek

0
Loading
Košík je prázdný
Kategorie

Informace ke kosmetice

Z nařízení Evropské Unie 1924/2006 a našeho zákona nesmíme uvádět na výrobcích zdravotní tvrzení.

To znamená, že na přiložených etiketách a zde v e-shopu se nedočtete o účincích daných výrobků.
EU ani inspekce však nezakuzuje zmínit jako ilustraci vlastní znalosti a zkušenosti s jednotlivýcmi surovinami a bylinami.
(Detailnější informace jednotlivých surovin si můžete vyhledat v samostatném Herbáři nebo kdekoliv jinde.)

Před jakýmkoliv používáním výrobků si ve vlastním alergickém zájmu překontrolujte složení. 
Použití našich výrobků si berete na vlastní zodpovědnost. (My prodáváme dekorační výrobky, jak s nimi po zakoupení naložíte, je čistě na Vás.)

Každý výrobek je označen svým složením a datem spotřeby.

Pokud někde uvidíte veškerá naše zdravotní tvrzení (výjimkou jsou popisy historického dějepisného charakteru), jde pouze o naše poznámky a nečtěte je.


Lidé zapomněli, co slovo kosmetika znamená. Propadli jsme chemickému trendu a natíráme si na kůži něco, o čem nic nevíme. Zapomněli jsme dobré nápady našich babiček. Vůbec nerozumíme potřebám naší kůže a pleti, hledáme svatý grál pro bezchybnou pokožku a přitom je to tak jednoduché. Vědět, který olej či bylinu na daný problém použít (pouze vědět, aplikovat dle EU už nesmíme.. Nebo snad už ani vědět?).

Ještě snad větší ohled je ale potřeba brát na ekologii-přírodu a rozhodnout se koho budeme podporovat.

Řekli jsme si dost a otevřeli staré knihy s recepty z dob, kdy se pomoc z přírody nezakazovala. Okamžitě jsme podlehli kouzlu těmto skvělým přírodním pomocníkům. Pro nás je důležité i to, že tyto rukodělné výrobky mají duši (narozdíl od strojově vyráběných) a jejich energie spolu s účinky přírodních kvalitních složek na nás úžasně působí. Jsme pro přírodu a přirozenost - věříme, že v jednoduchosti je síla.

Doma si vyrábíme pro vlastní potřebu různé mastičky, krémy, mýdla, koupelové soli, protože komerční výrobky a jejich vedlejší účinky nám vadí a na kůži je nesneseme, nechceme si zanášet těla toxickými látkami a navíc k tomu všemu jejich deklarovaná funkčnost se pohybuje okolo nuly.. Aby také ne, když se vyrábějí pro zisk a nikoliv pro přínos lidem. Už jen přehnaně dlouhá trvanlivost a podezřele nízká cena naznačuje, že takový výrobek bude obsahovat převahu umělých a toxických látek (parabeny, ropu, umělé konzervanty a stabilizátory, těžké kovy, umělá aromata).
Málo kdo z nás si vůbec uvědomuje, že lidská kůže je největší detoxikační orgán.
Co na to matka příroda ani nemluvě.

Vznikl tak úzký sortiment domácí kosmetiky na všechno možné a přebytky nabízíme na našem e-shopu jako dekorační výrobky.

Vše je vyrobené s láskou, v menším množství, pouze z kvalitních rostlinných surovin – 100% olejů, bylin, výtažků. Nepoužíváme žádné umělé konzervanty (většinou je konzervantem olej, vitamín E či výtažek z grepových jader). Zajišťujeme Vám tak čerstvost, poctivost, kvalitu.

Na každém výrobku je etiketa informující o obsahu a datu spotřeby. Trvanlivost je podle zákona zpravidla 2-3 měsíce. Vyzkoušená je však minimálně 6 měsíců, jsou-li výrobky správně skladovány.

Na výrobcích nehledejte označení kosmetika, mýdlo, krém, léčivý, ani jejich účinky. Toto smí pouze zdravotnictví. Po staletí praxí potvrzené a prověřené informace našich předků, nejsou totiž dostatečně důvěryhodné.
 


PROČ DEKOARČNÍ VÝROBKY?

Každý kosmetický výrobek musí mít atestaci (tzv. hodnocení bezpečnosti výrobku stanovené EU), což je poměrně finančně náročné, a jako maličká manufaktura si je zatím nemůžeme dovolit.
Proto označení dekorační výrobek. Z toho plyne i zákonná povinnost, informovat Vás, že jakékoli použití na pokožku zde uvedeného zboží naší výroby je na vlastní zodpovědnost. 

On to ve výsledku vlastně dekorační výrobek je, protože si ho koupíte a vystavíte například do koupelny, apod.


Najdete u nás i certifikovanou přírodní kosmetiku od prověřených výrobců, dále pak BIO jednosložkové přírodní suroviny, zejména olejejíly soli.